Запровадження дисциплін спрямованих на євроінтеграцію України

На виконання рішення Президії НАПН України щодо введення до ОПП та ОНП дисциплін спрямованих на євроінтеграцію України, кафедрою педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти ННІМП було прийнято рішення запровадити наступні дисципліни:

• «Освітня політика в умовах євроінтеграції України» для освітньо-професійної програми «Педагогіка вищої освіти. Андрагогіка»;

• «Євроінтеграція України в світовий освітній простір» для освітньо-професійної програми «Християнська педагогіка. Капеланство»;

• «Освітня політика в умовах євроінтеграції України» для освітньо-професійної програми «Управління навчальним закладом» .

Авторські курси зазначених дисциплін були розроблені професором кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти, кандидатом педагогічних наук, доцентом Тетяно. Євгенівною Рожновою.

Реалізація зазначених дисциплін розпочалася на першій настановчій сесії з 1 грудня по 8 грудня 2023 року для здобувачів вищої освіти ОПП «Педагогіка вищої школи. Андрагогіка» та ОПП «Християнська педагогіка. Капеланство» та з 11 грудня 2023 року для здобувачів вищої освіти ОПП «Управління навчальним закладом».

Дисципліни, спрямовані на євроінтеграцію, поєднує спільна мета – розкриття закономірностей процесу формування освітньої політики України з огляду на загальнонаціональний і міжнародний вимір, особливості розвитку державної політики в галузі освіти за умов державного суверенітету України та в історичній ретроспективі; аналіз різних аспектів освітньої політики держави на різних рівнях її реалізації в умовах сучасного трансформаційного суспільства; розробка на цій основі підходів до удосконалення системи формування готовності здобувачів вищої освіти до професійної діяльності й наукової роботи.

Зазначені дисципліни спрямовані на підвищення компетентності освітян у сучасних європейських освітніх стандартах та практиках, що є критичним для подальшого розвитку освіти в Україні в умовах євроінтеграції, обміну досвідом, стажування за кордоном та реалізації спільних проектів. Відтак, одним із практичних завдань для здобувачів вищої освіти реєстрація та участь в одному із інформаційних Днів Програми Європейського Союзу Еразмус+ в Україні у сферах освіти, молоді та спорту, що відбудуться під егідою European Year of Skills 2023, які пройдуть 19-21 грудня 2023 р..