ІНФОРМАЦІЙНА ВІЙНА ТА НАШІ ГРОМАДСЬКІ ПРОЄКТИ
Глава 4. Інформаційний фронт
Протягом всіх днів ми боремося на інформаційному фронті за такими напрямами, як інформаційна підтримка наших співвітчизників – надання та розповсюдження інформації про евакуаційні коридори та потяги, пошук житла для тимчасово переміщених осіб в різних містах – Хмільницькому, Львові, Мукачево, Республіці Польща, надання координат волонтерських центрів в Україні та за кордоном, наявність онлайн освітніх ресурсів для дітей шкільного віку, онлайн ресурси із аудіо книжками та розважальними іграми для наших любих малюків!! Також сьогодні є дуже важливою психологічна підтримка дорослих і дітей, які є емоційно виснаженими, мають страхи та депресію!!! Ми підписалися на сторінки психологічних організацій і постійно передаємо поради, посилання, рекомендовані психологами вправи та ігри нашим здобувачам та колегам, репостимо їх на своїх сторінках у соціальних мережах!
Інший, дуже важкий з точки зору моралі та емоцій напрям – це розповсюдження правдивої інформації про злочини окупантів на території України на російських сайтах (писали відгуки на сторінках готелів, ресторанів, медичних центрів із завантаженням фото бойових дій), на сторінках пересічних росіян у соціальних мережах, онлайн спілкування з ватниками!!!
Продовжуємо нашу боротьбу і зараз – пишемо скарги на рашистські пропагандистські канали у Телеграм та сторінки Фейсбуку, які підтримують тероризм, геноцид українського народу та агітують людей проти нашої держави!
Дубініна Оксана та наші колеги здійснюють постійну підготовку інформації на сайт ННІМП та інформаційний супровід сторінки у соціальній мережі Фейсбук на сторінці груп ННІМП https://www.facebook.com/groups/131250777467353, ДЗВО «Університет менеджменту освіти», Рада молодих вчених УМО та інших.
Глава 5. Громадська діяльність
Під час війни наші колеги не забувають ще про один напрям бойових дій на нашому фронті – громадську діяльність. Дубініна Оксана постійно надає підтримку асоціації міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «CHILD.UA» в організації евакуації громадян України до Республіка Польща та західних регіонів України в рамках нашої співпраці.
Бережна Галина в рамках Менторскьої програми ЦЕДЕМ (Центр демократії та верховенства права), яка реалізується в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», щотижня приймає участь у зустрічах із різними категоріями населення. Мова йдеться про використання комунікацій в період війни, що побудовані на довірі – в умовах війни часу на перевірку, на розуміння того, хто є хто, в принципі немає. Тому ми насамперед довіряємо тим контактам, які вже мали. Менторська програма дійсно будувала й будує спільноту. Це означає, що у спільноті є люди, які пережили або мають той самий чи схожий досвід. В менторській спільноті вони мають схожий досвід у навчанні та в реалізації своїх адвокаційних планів. І основним ресурсом під час війни є довіра, оскільки ми допомагаємо людям, довіряючи їм, не вимагаючи якогось підтвердження (https://www.prostir.ua/?news=spilna-diya-chomu-spilnoty-mayut-znachennya-pid-chas-vijny).
Професор кафедри Діденко Ніна, знаходячись у Німеччині, ділами та думками не покидає рідну Україну, демонструючи свою громадянську позицію – відвідала мітинг у Берліні проти війни в України, путінської агресії та геноциду мирного населення! Синьо-жовті прапори, стрічки, плакати з гаслами на підтримку України, що стримує армію російської федерації - свою позицію щодо війни, яку розв'язала росія у столиці Німеччини висловили сотні тисяч людей. За даними організаторів і учасників акції, кількість протестувальників було біля 500 тисяч.