ЯК МИ БОРЕМОСЯ НА НАУКОВОМУ ФРОНТІ ПІД ЧАС ВІЙНИ
Лінію оборони тримають живі
Ліна Костенко
Науково-педагогічні працівники нашої кафедри та Університету об’єдналися в єдиний науковий фронт, щоб довести всьому світові, що війна відбувається не тільки на території нашої країни, не тільки в думках та інформаційному полі, але й в науці!!! І ми це доводимо кожної митті, кожного дня, навчаючи наших здобувачів, приймаючи участь у наукових та громадських заходах, допомагаючи один одному та іншим людям!
Як наукова та освітянська еліта, ми вважаємо за потрібне наголосити на наших пріоритетах, тому організованою під час війни спільнотою «Науковий фронт» було розроблено та оприлюднено у соціальних мережах «КРЕДО життя та діяльності науковців та освітян України в умовах війни», основним гаслом якого є «Сила правди за нами!», а провідними меседжами такі:
- дотримуватися і поширювати виключно достовірне знання
- називати речі своїми іменами
- науково обґрунтовувати власні судження та практичні кроки
- відстоювати цінності демократії, свободи та гідності
- підтримувати один одного
- пам’ятати про свою особисту відповідальність та внесок у нашу перемогу, яка обов’язково буде!!!
В рамках цього КРЕДО за спільної ініціативи науково-педагогічних працівників ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України та представників інших вітчизняних закладів вищої освіти і громадських організацій у квітні місяці заплановано проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Публічне управління та адміністрування в умовах війни і в поствоєнний період в Україні», яка пройде в період з 15 по 28 квітня 2022 року шляхом послідовного проведення секційних засідань у вечірній час (програма конференції за посиланням:
http://umo.edu.ua/institutes/imp/ogholoshennja/zaproshujemo-do-uchasti-u-vseukrajinsjkij-naukovo-praktichnij-konferenciji-publichne-upravlinnja-ta-administruvannja-v-umovakh-vijni-i-v-postvojennij-period-v-ukrajini-).
Співорганізаторами конференції виступили:
- Аналітично-консалтинговий центр публічного врядування і права
- Всеукраїнська асоціація магістрів державного управління
- ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України
- Інститут вищої освіти НАПН України
- Інститут соціальної та політичної психології НАПН України
- Навчально-науковий інститут публічної служби та управління Державного університету «Одеська політехніка».
- Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»
- Національний університет «Львівська політехніка»
- Ужгородський національний університет
- Український Центр суспільного розвитку
- Фундація європейських і безпекових досліджень
Тематичні секції конференції присвячені таким актуальним питанням, як:
1. Публічно-управлінський потенціал перемоги України в інформаційно-смисловій війні проти Російської Федерації.
2. Безпекові аспекти вітчизняного публічного управління та адміністрування.
3. Забезпечення стійкості, ревіталізації та розвитку регіонів і територіальних громад в Україні.
4. Економічне врядування України в умовах війни та в поствоєнний період.
5. Гуманітарні та наукові детермінанти розвитку України в умовах війни і в поствоєнний період.
6. Публічне управління у сфері освіти в умовах війни та в поствоєнний період.
7. Соціокультурні й психологічні аспекти публічного управління та адміністрування в умовах війни і в поствоєнний період.
8. Забезпечення єдності громадянського суспільства і політико-управлінської еліти в умовах війни та в поствоєнний період.
9. Сьогоднішні завдання модернізації України.
Активну діяльність щодо генерування і поширення наукових знань з даної тематики проводять наші колеги – Муранова Наталія – проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, Рожнова Тетяна – директор Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, кандидат педагогічних наук, доцент, Ковтун Оксана – професор кафедри публічного управління і проектного менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, кандидат наук з державного управління, доцент.
Одним з головних ініціаторів і співголовою оргкомітету конференції є Дегтярьова Ія – професор кафедри публічного управління і проектного менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, голова правління ГО «Аналітично-консалтинговий центр публічного врядування і права», доктор наук з державного управління, професор.
Науково-педагогічні працівники нашого Університету усвідомлюють роль науки і освіти для України в цей непростий для українського суспільства час та є в перших рядах українського наукового фронту!!!
Ще одним напрямом бойових дій науковців є підписання звернень та петицій, оскільки на додачу до санкцій щодо агресора українські вчені вважають важливим припинення усіх форм наукової співпраці з російськими вченими: від грантового фінансування до публікації результатів досліджень у міжнародних виданнях.
Ми наголошуємо, що безідейній гнучкості й пристосуванству політиків треба протиставити властиву науковцям непохитну віру в цінності свободи й гуманізму. Пропагандистським штампам і фейкам – холодний критичний розум. Стражданням та руйнуванням – творчу працю й поступ! Боротьба нашого народу є боротьбою за Україну та Європу, за мир і кращий світ.
Ми підписали петицію-звернення разом із міжнародною науковою спільнотою щодо визначення президента російської федерації Володимира Путіна воєнним злочинцем та посилення санкцій проти нього.
Членами кафедри підписано Відкритий лист української академічної спільноти від Ради молодих науковців України щодо неможливості подальшої міжнародної співпраці з російськими державними установами та університетами у сфері освіти та наукових досліджень на системному та інституційному рівнях. Ми вважаємо це грубим порушенням усіх фундаментальних академічних цінностей та свобод!!! Разом Ми - СИЛА! Ми і є Україна!
Шокуюча підтримка чи мовчання переважної більшості науковців росії з огляду на російське вторгнення в Україну та військові злочини, вчинені російською армією, не можуть бути виправдані жодними людськими та етичними нормами. З огляду на звірства та страждання, заподіяні російськими вояками невинному мирному населенню України, підтримка чи мовчання роблять російську наукову та академічну спільноту такою ж відповідальною за злочини проти людства. На жаль, білоруські вчені також залишаються мовчазними спостерігачами за злочинами росії проти людства в Україні. Безумовно, підтримка ними дій режиму Лукашенка, а також мовчазне спостерігання російського вторгнення є також злочином.
Підтримуючи заклик НАЗЯВО, ми підписали звернення до світової академічної та наукової спільноти щодо де-путінізації академічних кіл із чіткими пропозиціями.
Жоден представник нашого колективу не стоїть осторонь боротьби на міжнародному науковому фронті, працюючи із світовою науковою спільнотою.
Так, 17 березня 2022 року наша колежанка, доктор наук з державного управління, професор Діденко Ніна взяла участь в онлайн-панелі «Війна в Україні» в Массачусетському університеті Лоуелл (США). Захід був організований Дейною Абделькадер, директором програми з вивчення проблем миру та конфліктів, доцентом кафедри політичних наук Массачусетського університету Лоуелл, науковим співробітником Центру близькосхідних досліджень Гарвардського університету. В онлайн-панелі брали участь українські та грузинські науковці, американські викладачі та студенти.
Підтримка України, протидія російській агресії, необхідність посилення санкційного тиску на росію, можливості припинення війни і звільнення всіх українських територій до відновлення територіальної цілісності України – такими були основні теми виступів та дискусій. Світова наукова спільнота підтримує Україну у визвольній боротьбі і готова до співпраці!
За ініціативи наших партнерів з Католицького Університету Іоана Павла ІІ у м. Люблін (Республіка Польща), які солідарні з Україною в боротьбі проти окупантів, з метою підтримки педагогічної та наукової спільноти України було запроваджено лінійку семінарів, які розпочалися 25 березня 2022 р. та триватимуть до травня 2022 р.
25 березня 2022 р. такий науково-практичний захід було організовано за підтримки професора Кристини Халас, завідувачки кафедри дидактики, шкільної освіти та педевтології Інституту педагогіки Католицького Університету Іоана Павла ІІ у м. Люблін (рrof. dr hab. Krystyna Chałas – Kierownik Katedry Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii Instytutu Pedagogiki KUL).
На семінарі були присутні наші колежанки – завідувач кафедри економіки, підприємництва та менеджменту професор Бурлаєнко Тетяна, професор нашої кафедри Ковтун Оксана та доцент Дубініна Оксана, які висловили щиру подяку партнерам за підтримку та єдність у важкі часи не тільки для науково-педагогічної спільноти, а й всього українського народу.
В ході семінару були розкриті такі важливі теми, як особливості виховного процесу у школі, особистісно-орієнтоване виховання, розвиток особистості учня та участь вчителя у цьому процесі. У семінарі взяло участь близько 200 осіб. Велика кількість учасників була представлена науково-педагогічною спільнотою України, що в свою чергу вказує на людську єдність, професійну підтримку та розуміння.
Щиро дякуємо партнерам (Кs. prof. dr hab. Mirosław Sitarz – Prorektor ds. Misji i Administracji KUL, Dr hab. Piotr Magier – Dyrektor Instytutu Pedagogiki KUL, Prof. dr hab. Krystyna Chałas – Kierownik Katedry Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii) за підтримку, єдність та розуміння!! З нетерпінням чекаємо на подальші зустрічі.
У час, коли незламні та героїчні ЗСУ України та весь наш народ дають достойну відсіч у нерівному двобої з автократичним рашистським режимом, ми щодня отримуємо листи підтримки від наших колег – науковців з-за кордону, за які ми щиро їм вдячні. Так, наші партнери із Республіки Польща - Вища школа управління охороною праці в Катовіце, Католицький університет Іоана Павла ІІ у м. Люблін, Природничо-Гуманітарний університет імені Яна Длугоша у Ченстохові, Академія прикладних наук Вінсента Поля (м. Люблін) надіслали листи підтримки науково-педагогічним працівникам та студентам нашого Університету!