ЛЕКЦІЯ  ПРОФЕСОРА КАФЕДРИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ І ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ННІМП МОРОЗА В.В. В РАМКАХ ВІДКРИТОГО ОСВІТНЬОГО МАРАФОНУ «НАВЧАННЯ І РОЗВИТОК В УМОВАХ ВІЙНИ. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!»

ЛЕКЦІЯ ПРОФЕСОРА КАФЕДРИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ І ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ННІМП МОРОЗА В.В. В РАМКАХ ВІДКРИТОГО ОСВІТНЬОГО МАРАФОНУ «НАВЧАННЯ І РОЗВИТОК В УМОВАХ ВІЙНИ. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!»

03 травня 2022 року в рамках відкритого освітнього марафону «Навчання і розвиток в умовах війни. Разом до перемоги!» було проведено лекцію к.держ.упр., доцента, професора кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП Мороза В.В. за темою «Публічна політика забезпечення стійкості економіки України в умовах воєнного стану».

Під час лекції спікером було наведено актуальні дані Міністерства інфраструктури України та проєкту «Росія заплатить» щодо втрат нашої держави за період воєнних дій, проаналізовано стан та перспективи розвитку бізнесу під час війни та у поствоєнні часи. Також лектором акцентовано увагу на основних державних механізмах підтримки домогосподарств та громадськості; релокації підприємств та розвитку бізнесу; податкових, митних та інших пільг; реалізацію спеціальних програм кредитування малого, середнього та інноваційного бізнесу.

Основною парадигмою поствоєнної відбудови економіки автором визначено концепт неоіндустріальної економіки, що дозволить забезпечити не тільки випереджаючий розвиток обслуговуючих галузей промисловості, а й відродження багатогалузевого промислового комплексу з великою часткою високотехнологічності та укладності. Спікером наголошено на необхідні умови забезпечення реалізації даного концепту, окреслено нові господарські моделі нової економіки, що засновані на зелених та екологічних технологіях із застосуванням цифрових, шерінгових та інших механізмів реалізації.

В процесі дискусії було визначено необхідність узгодження Стратегії відбудови нової економіки із цілями Сталого розвитку, розробки та реалізації трансформаційних механізмів відбудови економіки, подолання корупції, стабілізації ринку праці, модернізації системи освіти.

У роботі онлайн-марафону взяли участь науково-педагогічні працівники різних вишів, зокрема, міст Києва, Житомира, Запоріжжя, Вінниці, Білої Церкви здобувачі вищої освіти, учнівська молодь, ключові стейхолдери, волонтери.

Повний виступ усіх спікерів Освітнього марафону доступний на ютуб-каналі ДЗВО «УМО»:
https://youtu.be/LpU3as_1JyA

Дякуємо спікеру та учасникам за активну роботу, цікаві питання! Новій відбудованій та економічно потужній Україні бути! Слава Україні!