ЛЕКЦІЯ ДОЦЕНТКИ КАФЕДРИ БЕРЕЖНОЇ Г.В. В РАМКАХ ВІДКРИТОГО ОСВІТНЬОГО МАРАФОНУ «НАВЧАННЯ І РОЗВИТОК В УМОВАХ ВІЙНИ. РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!»
25 травня 2022 року в рамках відкритого освітнього марафону «Навчання і розвиток в умовах війни. Разом до перемоги!» було проведено лекцію к.е.н., доценткою, доценткою кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП Бережною Г.В. за темою «Проєктний менеджмент в умовах невизначеності: як діяти та мріяти».
Під час лекції спікеркою було окреслено проблематику застосування цінностей та інструментів проєктного управління в умовах війни та поствоєнний період, наведено актуальні приклади проєктів воєнного періоду, за допомогою яких людям надається волонтерська та психологічна допомога. Також лекторкою акцентовано увагу на особливостях управління проєктами, зокрема якостей проєктного менеджера, який з одного боку, реалізує систему трикутнику талантів РМІ, а з іншого – має обмеження залізного трикутнику – в часі, грошах, масштабі.
В умовах війни, коли люди втратили цінності та сенси, є емоційно виснаженими, особливо важливою є підтримка проєктного ком’юніті, що надає ресурси для подальшого розвитку своїх компетентностей та участі в проєктах, які допоможуть відбудувати нашу країну, сформувати емоційний та психологічний імунітети, приступити до професійної діяльності – отже, діяти потрібно активно, долучатися до сучасних міжнародних проєктів, грантів швидкого реагування!!
В процесі дискусії було обговорено проблему UKRAINE NOW- Візія майбутнього – як мріяти, коли наші міста під ракетними ударами, люди залишилися без житла та роботи, діти не можуть повноцінно навчатися та розвиватися, кожного дня гинуть наші захисники?? Ресурс мрії можна знайти в проєкті «Гумор – це українська стратегія взаємодії з кризою», який реалізується НАЗК за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) – провідної антикорупційної програми в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.
Проєкти як шлях до мрії, змін, цінностей: мислити в парадигмі Української перемоги, збереження єдності за допомогою тривалих публічних діалогів щодо майбутнього, людиноцентричність та емпатійність, еволюційний оптимізм + операційний реалізм, спільна боротьба – різні фронти: «Ми перемагаємо», активне суспільство горизонтальних зв’язків!!!
У роботі онлайн-марафону взяли участь науково-педагогічні працівники різних вишів, зокрема, міст Києва, Житомира, Запоріжжя, Вінниці, Білої Церкви, Черкас, здобувачі вищої освіти, учнівська молодь, ключові стейхолдери, волонтери.
Дякуємо спікерці та учасникам за активну роботу, цікаві питання!
Крокуємо-проєктуємо до Перемоги! Новій Україні бути! Слава Україні!