ПРО ПРОВЕДЕННЯ МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «ПРОГРАМА ЄС «ГОРИЗОНТ 2020», НАВЧАННЯ ДЛЯ НАЦІОНАЛЬНИХ ТА РЕГІОНАЛЬНИХ КОНТАКТНИХ ПУНКТІВ»
26 листопада 2015 р. науково-педагогічні працівники Навчально-наукового інституту менеджменту та психології, науково-організаційного відділу Університету менеджменту освіти взяли участь у Міжнародній конференції «Програма ЄС «Горизонт 2020», навчання для національних та регіональних контактних пунктів», що проходила в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка.
«Горизонт 2020» – нова програма ЄС з досліджень та інновацій на період 2014–2020 рр. із загальним бюджетом 80 млрд. євро.
Програма покликана сприяти збільшенню кількості інноваційних технологій, відкриттів і перспективних розробок завдяки підтримці ідей у їх проходженні з наукових лабораторій на ринок. Вона ґрунтується на трьох основних сферах – передовій науці, індустріальному лідерстві і соціальних викликах, здійснює підтримку широкого спектру діяльності – від демонстраційних проектів до інновацій, готових до виходу на ринок.
Вітальним словом роботу конференції відкрили Максим Стріха – заступник Міністра освіти і науки України, Віктор Мартинюк – проректор з наукової роботи КНУ ім. Тараса Шевченка.
На пленарному засіданні розглядалися питання імплементації Програми «Горизонт 2020», участі інституцій НАНУ у Програмі, також надано експертну оцінку науково-інноваційній системі України та зроблено загальний огляд Робочої програми на 2016–2017 рр.
Далі конференція проходила у формі семінару-навчання для національних та регіональних контактних пунктів. Обговорювалися питання співробітництва між Україною та ЄС у сфері науки і технологій, фінансові та юридичні аспекти участі у Програмі «Горизонт 2020», особливості конкурсних проектів програми відповідно до затверджених напрямів.
Отже, зважаючи на результати роботи конференції, можна стверджувати, що Рамкова програма з досліджень та інновацій ЄС «Горизонт 2020» дає змогу українським науковцям у сфері фундаментальних досліджень не лише продемонструвати свої наукові надбання, а й інтегруватися до Європейського дослідницького простору.