УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ «РОЗМЕЖУВАННЯ ТА РОЗПОДІЛ ПОВНОВАЖЕНЬ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ»

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ «РОЗМЕЖУВАННЯ ТА РОЗПОДІЛ ПОВНОВАЖЕНЬ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ»

Під час засідання круглого столу в Укрінформі відбулася презентація проєкту Концепції щодо розмежування та розподілу повноважень місцевого самоврядування і виконавчої влади.

За словами керівника робочої групи, яка працювала над проєктом, доктора наук з державного управління, експерта фінансового права та місцевого самоврядування ЦППР, професора кафедри публічного управління і проектного менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Яніни Казюк, фахівці проаналізували чинне законодавство у понад 25 сферах, а також опитали представників 155 ОМС з 23 областей для з’ясування бачення очільників територіальних громад щодо розмежування повноважень.

Проєкт концепції напрацьований з метою розмежування повноважень місцевого самоврядування між рівнями адміністративно-територіального устрою, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади й виявлення та усунення їхнього дублювання.

У заході взяли участь фахівці у галузі публічного управління, децентралізації влади, юриспруденції, зокрема Ігор КоліушкоВ’ячеслав НегодаЮрій ГанущакВасиль Куйбіда, народні депутати Віталій БезгінВ’ячеслав Рубльов та інші.

У своєму виступі завідувач кафедри публічного управління і проектного менеджменту Університету менеджменту освіти Володимир Мороз зазначив, що напрацьований робочою групою проєкт Концепції є суттєвим доробком, що може лягти в основу суттєвого удосконалення законодавчої бази та практики розподілу повноважень між рівнями влади в Україні. Підхід щодо розмежування та розподілу повноважень на власні та делеговані є виправданим, логічно обгрунтованим, а також таким, що відповідає українським традиціям місцевого самоврядування, разом з тим не протирічить Європейській Хартії місцевого самоврядування.

 Професор кафедри Ія Дегтярьова зазначила, що питання розмежування повноважень піднімалося неодноразово в Україні і сьогодні представлений проект Концепції містить відповідну доказову базу, однак потребує посилення регіональний та субрегіональний рівні, щоб забезпечити їхній системний, інтегрований розвиток.