УМО ‑ СПІВЗАСНОВНИКОМ ШКОЛИ НАЛЕЖНОГО МІСЦЕВОГО ВРЯДУВАННЯ

УМО ‑ СПІВЗАСНОВНИКОМ ШКОЛИ НАЛЕЖНОГО МІСЦЕВОГО ВРЯДУВАННЯ

21 жовтня 2023 року відбулося відкриття Школи належного місцевого врядування, заснованої Коаліцією «Гостомельщина - простори мрій» за підтримки Гостомельської селищної військової адміністрації. ДЗВО «Університет менеджменту освіти» є одним із членів цієї Коаліції.

Метою діяльності Школи є формування і розвиток сучасних знань, умінь та поведінкових здатностей активних громадян для їх подальшої цілеорієнтованої командної співпраці у забезпеченні відновлення і розвитку Гостомельської територіальної громади згідно з принципами належного врядування.

Навчання у школі триватиме з листопада 2023 року до червня 2024 року. Заняття будуть проходити двічі на місяць. Основними складовими навчання в Школі є навчальні заняття, консультаційний супровід (за кожним учасником буде закріплений ментор), комунікативні заходи, стажування в іншому регіоні України, а випускною роботою буде проєкт розвитку Гостомельської територіальної громади.

Відкриття Школи розпочали з хвилини мовчання в пам’ять усіх українців та зарубіжних громадян, які загинули в російсько-українській війні.

У вступній промові з нагоди відкриття Школи належного місцевого врядування ініціатор її створення, громадський діяч Ігор Найда відзначив значні стартові можливості для запровадження якісно нової моделі стратегічного розвитку Гостомельської територіальної громади. Саме з метою використання цих можливостей і необхідна підготовка місцевих лідерів, які б реалізували різні актуальні для громади проєкти та були об’єднані спільною метою. За цим підходом і здійснювався відбір учасників Школи. Хоча планувалося відібрати 12 осіб, проте 16 осіб проявили великий інтерес і мотивацію, яких і було зараховано до Школи.

Від Гостомельської селищної військової адміністрації з привітальним словом виступила очільниця відділу культури молоті та спорту Катерина Павленко, яка подякувала усім членам Коаліції «“Гостомельщина - простори мрій» за таку інноваційну для громади ініціативу, а також слухачам Школи за прагнення змінити умови життя в громаді.

Представляючи команду Університету менеджменту освіти, координатор діяльності університету щодо розвитку Гостомельської територіальної громади, завідувач кафедри публічного управління і проектного менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та психології, кандидат наук з державного управління, доцент Володимир Мороз передав учасникам вітання від керівництва Університету та Інституту й розкрив підходи, які планується застосувати до діяльності Школи. Він звернув увагу, що до викладання в Школі залучені визнані в Україні та за кордоном громадські діячі, філософи, футурологи, науковці та практики публічного управління, у тому числі науково-педагогічні працівники Університету:

  • Наталія Муранова, проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків, доктор педагогічних наук, професор;

  • Володимир Мороз, завідувач кафедри публічного управління і проектного менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та психології (ННІМП), кандидат наук з державного управління, доцент;

  • Галина Бережна, доцент кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП, кандидат економічних наук, доцент;

  • Ія Дегтярьова, професор кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП, доктор наук з державного управління, професор;

  • Оксана Ковтун, професор кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП, кандидат наук з державного управління, доцент;

  • Ольга Петроєпрофесор кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП, завідувач відділу дослідницької діяльності університетів Інституту вищої освіти НАПН України, доктор наук з державного управління, професор;

  • Сергій Горблюк, докторант кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП, кандидат наук з державного управління.

  • Тамара Іванова, професор кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП, доктор наук з державного управління, професор;

  • Юрій Мельник, доцент кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП, кандидат юридичних наук;

  • Яніна Казюк, професор кафедри публічного управління і проектного менеджменту ННІМП, доктор наук з державного управління, доцент.

Показово, що координатором Школи належного місцевого врядування призначено Тамару Бєлянкіну – випускницю Університету менеджменту освіти 2023 року за спеціальністю «Психологія», яка має значний управлінський досвід в реалізації місцевого врядування.

Також на заході виступила Ольга Петроє, яка, як завідувач відділу дослідницької діяльності університетів Інституту вищої освіти НАПН України, звернула увагу присутніх на питаннях дослідження умов для відновлення і розвитку громади, практичному застосуванню принципів відкритості та результат-орієнтованої взаємодії.

Юрій Мельник – викладач Університету менеджменту освіти, заступник директора Українського інституту розвитку освіти та лідер Фундації європейських і безпекових досліджень, охарактеризував умови і необхідність врахування досвіду держав ЄС та кращих підходів до організації освітнього процесу.

Також гостя заходу Олена Юзвак – директор комунального підприємства «Гостомельський центр первинної медико-санітарної допомоги» звернулася до учасників заходу з пропозицією приділити увагу питанням здоров’я населення та формування в громаді інклюзивного середовища.

Кожен із присутніх слухачів Школи розповів про себе та свою теперішню діяльність, а також подальші наміри щодо участі в процесі відновлення громади. Необхідно відзначити, що всі вони вже мають свої ідеї для цього (громадські простори, юридична допомога, психологічна підтримка населення та зокрема дітей, створення місцевого кіно, відбудова житла та ін.) та прагнуть розвивати лідерський соціальний капітал у громаді.

 Модератором на заході була професор Ія Дегтярьова.

Цікавою частиною урочистостей були відвідини виставки «Сила громади» у новоствореній Гостомельській картинній галереї.

Перше заняття з основ належного врядування відбудеться вже в листопаді 2023 року.