ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ І ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПРОВЕЛИ ТРЕНІНГ ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ, БІЗНЕСУ І ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ГОСТОМЕЛЬСЬКОЇ ОТГ

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ І ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПРОВЕЛИ ТРЕНІНГ ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ, БІЗНЕСУ І ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ГОСТОМЕЛЬСЬКОЇ ОТГ

Найсучасніші підходи до організації публічного управління орієнтовані на полісуб’єктний підхід та широку співпрацю органів публічної влади з усіма зацікавленими сторонами господарського процесу, включаючи бізнес-структури, громадські об’єднання та населення напряму. У системі полісуб’єктного управління відграють провідну роль принципи належного врядування (Good Governance), які передбачають партисипативну участь населення і бізнесу у прийнятті управлінських рішень, прозорість цього процесу, прийняття рішень консенсусом, верховенство права й відповідальність учасників за кінцеві результати господарювання. Запровадження вищезгаданих принципів вимагає підготовки для системи публічного управління кваліфікованих фахівців, які володіють методологією і практикою належного врядування для реалізації різноманітних проєктів територіального розвитку. Також важливим завданням є ознайомлення із базовими засадами належного врядування представників бізнес-структур та громадських об’єднань з метою налагодження їх ефективної співпраці з органами публічного управління.

З метою ознайомлення працівників органів місцевого самоврядування, представників бізнесу та громадських організацій з теоретичними та практичними підходами належного врядування у Гостомельский об’єднаній територіальній громаді започатковано спільний проєкт «Школа належного місцевого самоврядування» у рамках меморандуму про співпрацю Гостомельскої селищної військово-цивільної адміністрації, ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, ГО «Сходи в майбутнє». ГО «Цифрова агенція е-Екологія» та ряду інших організацій.

У рамках цього проєкту завідувачемкафедри публічного управління і проєктного менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО УМО, кандидатом наук з державного управління, доцентом, Головою громадської організації «Наукова установа Цифрова агенція е-Екологія» Володимиром Морозом та провідним науковим співробітником Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, кандидатом економічних наук, доцентом Дмитром Клиновим 02 грудня 2023 року проведено навчально-практичний тренінг з проєктного менеджменту «Проєкт – корисна справа» для представників місцевої влади, бізнесу і громадських організацій Гостомельської ОТГ.

Цілями тренінгу були формування навичок проєктування продукту, стратегічного й тактичного проєктного управління, ефективної комунікації у середовищі реалізації проєкту. У рамках тренінгу було опрацьовано проєктні ідеї створення просвітницького хабу цифрової грамотності для громадян похилого віку, відкриття оздоровчо-спортивного майданчику у міському парку та створення молодіжного простору в громаді. У результатів учасники тренінгу оволоділи інструментами конкретизації й критеріального опису проєктної ідеї, цілей і результатів проєкту. Учасниками було відпрацьовано на конкретному прикладі проєкту соціального підприємництва багаторівневе проєктування проєктного продукту за пірамідою Р. Ділтса; формування покрокових проєктних стратегій досягнення проєктного результату; експрес-дизайну проєкту тощо. У матеріалах тренінгу було використано науково-практичні розробки відділу методології сталого розвитку ІДПЯЖ НАН України, включаючи, зокрема, організаційні механізми форсайт-проєктування за полісуб’єктним підходом, матрицю стейкхолдерів проєкту територіального розвитку, механізми публічно-приватної співпраці стейкхолдерів у реалізації проєктів соціального підприємництва та консолідованого фінансування проєктів розвитку територіальних утворень тощо.

 Також на цій зустрічі було представлено цифровий проєкт «Комфортна громада» ГО «Наукова установа Цифрова агенція е-Екологія», який надає широкі можливості населенню і муніципалітету організовувати співпрацю в ідентифікації та вирішенні нагальних проблем громади шляхом формування звернень громадян за допомогою цифрової інформаційно-комунікаціної платформи, створеної з використанням інноваційних технологій ®Technology by e-Ecology. У своїй презентації Володимир Мороз представив функціонал платформи та оголосив про тестовий запуск роботи платформи на території Гостомельської ОТГ.

У своїх виступах організатори заходу наголосили на необхідності поглиблення співпраці влади, бізнес-структур і громадян для забезпечення реконструктивного розвитку громади та підвищення якості життя її мешканців через реалізацію проєктів економічного, соціального та екологічного спрямування.