Тренінг з участю Френка Пьюселіка щодо проблеми адаптації військовослужбовців до мирного життя

Тренінг з участю Френка Пьюселіка щодо проблеми адаптації військовослужбовців до мирного життя

У період з 12.06.18 р. по 15.06.18 р. у рамках соціального проекту Френка Пьюселіка за сприяння ГО «ФУНДАЦІЯ ПЬЮСЕЛІКА», підтримки ГО «Трансформація» та Компанії «Pucelik Consulting Group» на базі ДВНЗ «УМО» в актовому залі Інститута педагогіки відбувся тренінг на тему «Якісна комунікація як запорука успіху соціальної адаптації ветеранів до умов мирного життя».

Головним тренером заходу був Френк Пьюселік, один з розробників нейролінгвістичного програмування, бізнес-консультант, бізнес-тренер, автор розробок в галузі психотерапії, реабілітації алко- та наркозалежності серед молоді.  Учасників даного тренінгу загалом становило більше 300 осіб.

Основною метою проведення тренінгу було надання спеціалістам, які мають безпосереднє відношення до соціально-психологічної адаптації військовослужбовців, необхідних знань та інструментів для роботи з ветеранами війни на сході України, а також надання інформації про Посттравматичний стресовий розлад та інструментів у роботі з ним, зокрема: навчити психологів, соціальних працівників, самих ветеранів, членів їхніх сімей, та інших осіб методам та формам роботи з ПТСР, що в свою чергу допоможе прискорити процес адаптації бійців до цивільного життя.

На тренінгу обговорювалися питання про різні поведінкові прояви у військовослужбовців, які допомагають їм вижити на війні, але які не сприймаються суспільством у повсякденному житті, про те, як ветеранам правильно реагувати на різні запитання від цивільних осіб, в свою чергу, цивільні особи отримали інформацію, щодо того, як правильно спілкуватися з військовослужбовцями.

В організації проведення тренінгу взяли участь адміністрація ДВНЗ «УМО», ННІМП, викладачі кафедри психології та особистісного розвитку.

14.06.18 р. директором ННІМП Алейніковою О. В. було організовано участь завідувачів кафедр ННІМП у прес-конференції, що сприяло поширенню інформації про можливості та переваги навчання в ННІМП.

Завідувач кафедри психології та особистісного розвитку Лушин П. В. під час виступів на тренінгу та під час прес-конференції звернув увагу на важливість оновлення освітніх програм, за якими відбувається навчання здобувачів вищої освіти в ННІМП таким чином, щоб вони належним чином відповідали новим вимогам та викликам сьогодення, в тому числі, з урахуванням наявності значної частки ветеранів АТО, учасників бойових дій і членів їх сімей в структурі населення України.

Серед організаторів та виступаючих на тренінгу була доцент кафедри психології та особистісного розвитку Інжиєвська Леся Анатоліївна, яка відзначила актуальність та важливе значення проведення даного заходу для успішного розвитку українського суспільства, діяльності ДВНЗ «УМО», наголосила про важливість для розвитку України обговорення проблеми ПТСР в офіційному та публічному просторі суспільного життя України, а також розроблення та реалізації заходів і проектів для навчання різних верств українського суспільства з метою набуття ними знань та навиків роботи з ПТСР та адаптації військовослужбовців до цивільного життя.

Проведення тренінгу сприяло гармонійному розвитку українського суспільства, поглибленню знань учасників тренінгу щодо проблеми ПТСР та адаптації військовослужбовців.