21 березня 2016 р. відбулося підписання Меморандуму про співпрацю

21 березня 2016 р. відбулося підписання Меморандуму про співпрацю

21 березня 2016 р. відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Навчально-науковим інститутом менеджменту та психології ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України і ГО «Український центр Ненасильницького спілкування і примирення «Простір Гідності».

Документом передбачені такі напрями співпраці, як просвітництво та навчання методу Ненасильницького спілкування (далі – ННС), підвищення кваліфікації у галузі ННС, інформаційна взаємодія, моніторинг та оцінювання якості спільної діяльності.



На фото – Алейнікова Олена Володимирівна, директор Інституту менеджменту і психології (зліва) і Ганцяк-Каськів Олена Дмитрівна, голова Правління ГО «Простір Гідності» (справа).

Радісним є той факт, що в день підписання меморандуму були отримані перші результати спільної роботи за напрямом навчання методу ННС: колектив викладачів і студентів Інституту побували на тренінгу сертифікованого тренера з ННС Верени Єгер під назвою «Ненасильницьке спілкування в освітньому просторі вищої школи», що відбувся 21 березня у стінах Університету. Під час заходу учасники дізналися про основні кроки моделі ННС, самоемпатію та емпатію, налагодження зв’язку з партнером по конфлікту і розглянули практичні складні ситуації університетських буднів. За підсумками тренінгу учасникам були вручені сертифікати участі.

Сподіваємося, що спільних захід буде першим кроком для реалізації плідної співпраці між Інститутом і «Простором Гідності» у майбутньому.

 
Довідково: Ненасильницьке спілкування (ННС, або спілкування співпереживання або спілкування співпраці) – це процес або метод спілкування, розроблений американським психологом д-ром Маршаллом Розенберґом на початку 1960-х років.

Метод ННС спрямований на три аспекти спілкування: емпатія до самого себе (глибоке і співчутливе усвідомлення власного досвіду), емпатія до іншого (сприйняття іншого з глибоким розумінням /співпереживанням) та справжнє вираження самого себе (автентичне вираження, яке може надихнути інших і спонукати до розуміння та співпереживання).

Це простий метод ясного, емпатичного спілкування, що складається з чотирьох кроків:
•Спостереження
•Почуття
•Потреби
• Прохання